خورشید آنلاین
من باقیمانده ی خدا در زمین او و انتقام گیرنده ی از دشمنان او هستم ...

و اگر شیعیان ما -که خداوند توفیقشان دهد- در راه ایفای پیمانی که بر عهده دارند همدل می شدند، میمنت ملاقات ما از ایشان به تاخیر نمی افتاد و سعادت دیدار ما زود تر نصیب آنان می گشت، دیداری بر مبنای شناختی راستین و صداقتی از آنان نسبت به ما. پس ما را از ایشان باز نمی دارد مگر آنچه از کردار های آنان که به ما می رسد و ما را ناخوشایند است و از آنان روا نمی دانیم.

از خداوند یاری می طلبیم و او ما را کفایت کرده و وکیل خوبی است و صلوات و سلام خدا بر آقای بشارت دهنده و بیم دهنده ی ما، محمّد و خاندان پاک او باد.

منبع: کرامات حضرت مهدی (عج) / ص 133

نوشته شده در تاریخ ۱۳٩٠/٥/٢۸ توسط محسن شفیع زاده
طبقه بندی:  

توی این پست یک نرم افزار رو مخصوص علاقه مندان به الکترونیک گذاشتم.

این نرم افزار که طراحی کردم قابلیت این رو داره که شما کاراکتر دلخواهتون رو برای ال سی دی کاراکتری طراحی کنید و روی ال سی دی تست کرده و بعد کد اون رو بگیرید و توی یک آرایه در برنامه نویسی ذخیره کرده و کاراکتر رو روی ال سی دی نمایش بدید.

شکل نرم افزار:

 

در قسمت بالای نرم افزار می تونید کاراکترتون رو طراحی کنید و کد اون رو دریافت کنید و در قسمت پایین می تونید پیش نمایشی از اون رو روی ال سی دی مشاهده کنید.

برای دانلود نرم افزار طراحی شده به نام LCD_Matrix روی لینک زیر کلیک کنید:

دانلود نرم افزار

 

اگه سوالی در این زمینه و چگونگی برنامه نویسی این مورد دارید، در بخش نظرات مطرح کنید.

نوشته شده در تاریخ ۱۳٩٠/٥/٢۸ توسط محسن شفیع زاده
طبقه بندی:  

 

برادر «ح» می گوید:

«غروب ماه مبارک رمضان، موقع افطار بود که بر اثر انفجار ترقه، آتش سوزی مهیبی رخ داد و دو برادرم سوختند؛ محمد رضا 65% و مجتبی 35%.

آنها را در بیمارستان سوانح و سوختگی شهید مطهری بستری کردیم. روز بعد که به بیمارستان مراجعه کردم، نتوانستم آن دو را بشناسم. چون بر اثر سوختگی شدیدِ سر و صورت، قابل شناسایی نبودند. بعد از سه روز، دکتر کلانتری، رئیس بیمارستان اظهار داشت که بیماران بالای 45% سوختگی امکان زنده ماندن ندارند. برادران من وضع خیلی وخیمی داشتند و دکتر از معالجه آن ها قطع امید کرده بود.

با توکل به خدا آن ها را به منزل آوردیم و با کمک دکتر خصوصی و استفاده از سِرُم و تقویت، یکی دو هفته آنها را زنده نگه داشتیم و برای بهبودی و شفای آنها گوسفندی نذر کردیم.

خواهرم که همسر شهید است، خواب دیده بود: امام زمان -علیه السلام- به او فرموده بود که من شفای مریض های شما را از خداوند خواسته ام، نگران نباشید! از آن به بعد حال برادرانم رو به بهبود رفت و الحمدلله به برکت دعای امام زمان -علیه السلام- شفا گرفتند».

منبع: کتاب کرامات حضرت مهدی -عجل الله تعالی فرجه الشریف-

امام زمان (علیه السلام) فرمودند:

من از حال همه ی شما باخبرم...

نوشته شده در تاریخ ۱۳٩٠/٥/٢٥ توسط محسن شفیع زاده
طبقه بندی:  

امروزه ساعت های مچی، ارزان و به راحتی در دسترس هستند. تقریبا همه یک ساعت به دست دارند و به راحتی با یک نگاه، می توانند زمان را بگویند. اما همیشه این امکان وجود نداشته است. اولین ساعت ها بسیار بزرگ بودند و تصور این که بتوانی آن ها را به مچ دست ببندی، نامعقول به نظر می رسید.

 

 

 

 
ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ ۱۳٩٠/٥/۱٩ توسط محسن شفیع زاده
طبقه بندی:  

برای مشاهده تصاویر به ادامه مطلب بروید
ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ ۱۳٩٠/٥/۱٩ توسط محسن شفیع زاده
طبقه بندی:  

در زمان ها ی گذشته ، پادشاهی تخته سنگ را در وسط جاده قرار داد و برای این که عکس العمل مردم را ببیند خودش را در جایی مخفی کرد. بعضی از بازرگانان و ندیمان ثروتمند پادشاه بی تفاوت از کنار تخته سنگ می گذشتند. بسیاری هم غرولند می کردندکه این چه شهری است که نظم ندارد. حاکم این شهر عجب مرد بی عرضه ای است و ... با وجود این هیچ کس تخته سنگ را از وسط بر نمی داشت . نزدیک غروب، یک روستایی که پشتش بار میوه و سبزیجات بود ، نزدیک سنگ شد.
بارهایش را زمین گذاشت و با هر زحمتی بود تخته سنگ را از وسط جاده برداشت و آن را کناری قرار داد. ناگهان کیسه ای را دید که زیر تخته سنگ قرار داده شده بود ، کیسه را باز کرد و داخل آن سکه های طلا و یک یادداشت پیدا کرد. پادشاه در ان یادداشت نوشته بود : " هر سد و مانعی می تواند یک شانس برای تغییر زندگی انسان باشد

نوشته شده در تاریخ ۱۳٩٠/٥/۱٩ توسط محسن شفیع زاده
طبقه بندی:  

jangal-siah

این داستان رو دوستم برام تعریف کرده و قسم میخورد که واقعیه:

دوستم تعریف میکرد که یک شب موقع برگشتن از ده پدری تو شمال طرف اردبیل، جای اینکه از جاده اصلی بیاد، یاد باباش افتاده که می‌گفت: جاده قدیمی با صفا تره و از وسط جنگل رد میشه!

اینطوری تعریف میکنه:

من احمق حرف بابام رو باور کردم و پیچیدم تو خاکی.  20کیلومتر از جاده دور شده بودم که یهو ماشینم خاموش شد و هرکاری کردم روشن نمیشد. وسط جنگل، داره شب میشه، نم بارون هم گرفت. اومدم بیرون یکمی با موتور ور رفتم دیدم نه میبینم، نه از موتور ماشین سر در میارم!! راه افتادم تو دل جنگل، راست جاده خاکی رو کرفتم و مسیرم رو ادامه دادم.

دیگه بارون حسابی تند شده بود. با یه صدایی برگشتم، دیدم یه ماشین خیلی آرام وبی صدا بغل دستم وایساد. من هم بی  معطلی پریدم توش. اینقدر خیس شده بودم که به فکر اینکه توی ماشینو نیگا کنم هم نبودم. وقتی روی صندلی عقب جا گرفتم، سرم رو آوردم بالا واسه تشکر دیدم هیشکی پشت فرمون و صندلی جلو نیست!! خیلی ترسیدم! داشتم به خودم میومدم که ماشین یهو همونطور بی صدا راه افتاد. هنوز خودم رو جفت و جور نکرده بودم که تو یه نور رعدو برق دیدم یه پیچ جلومونه! تمام تنم یخ کرده بود.

نمیتونستم حتی جیغ بکشم، ماشین هم همینطور داشت میرفت طرف دره. تو لحظه‌های آخر خودم رو به خدا اینقدر نزدیک دیدم که بابا بزرگ خدا بیامرزم اومد جلو چشمم. تو لحظه‌های آخر، یه دست از بیرون پنجره، اومد تو و فرمون رو چرخوند به سمت جاده نفهمیدم چه مدت گذشت تا به خودم اومدم. ولی هر دفعه که ماشین به سمت دره یا کوه میرفت، یه دست میومد و فرمون رو میپیچوند.

از دور یه نوری رو دیدم و حتی یک ثانیه هم تردید به خودم راه ندادم. در رو باز کردم و خودم رو انداختم بیرون. اینقدر تند میدویدم که هوا کم آورده بودم. دویدم به سمت آبادی که نور ازش میومد رفتم توی قهوه خونه و ولو شدم رو زمین. بعد از اینکه به هوش اومدم جریان رو تعریف کردم، وقتی تموم شد، تا چند ثانیه همه ساکت بودند! یهو در قهوه خونه باز شد و دو نفر خیس اومدن تو، یکیشون داد زد:

ممد نیگا! این همون احمقیه که وقتی ما داشتیم ماشینو هل میدادیم سوار شده بود!!!؟

منبع: www.google.blogfa.com

نوشته شده در تاریخ ۱۳٩٠/٥/۱٩ توسط محسن شفیع زاده
طبقه بندی:  

امام علی -علیه السلام- می فرمود:«محبوبم محمد –صلی الله علیه وآله- ... خود به حیوانات علف می داد، با دستش گوسفندان را می دوشید و بر لباس و کفش خود وصله می زد. یارانش جلوی پایش برنمیخواستند، زیرا میدانستند، این کار را دوست نمیدارد.»

رسول خدا –صلی الله علیه وآله- میفرمود:«هر کسی فروتنی کند خداوند (مقام او را میان مردم) بالاتر میبرد.»

میفرمود:«ای مردم! مرا برتر از مرتبه ام ندانید. پروردگار پیش از آنکه مرا پیامبر قرار دهد، بنده ساخته است.»

منابع:

  1. سنن النبی.علامه طباطبایی/117
  2. بحار الانوار 236/16
  3. شرح نهج البلاغه ابن ابی حدید 160/15

منبع:مجله ی رشد نوجوان / شماره198

نوشته شده در تاریخ ۱۳٩٠/٥/۱۸ توسط محسن شفیع زاده
طبقه بندی:  

در اینجا می خواهیم چند میانبر ترکیبی را که در آن کلید ویندوز نقش اساسی دارد، نشان دهیم.

علامت + به معنی فشردن کلید ویندوز با کلید مذکور به طور همزمان است.

+ D: نمایش صفحه اصلی کار (desktop)

+ F: نمایش ویندوز اکسپلورر

+ F + ctrl : نمایش جستجو گر (search)

+ F1: نمایش کمکهای ویندوز

+ R: نمایش ابزار اجرا (run)

+ break: نمایش مشخصات سیستم

+ M: فرستادن تمامی صفحات به نوار ابزار

+ L: خروج از کاربری ویندوز و نمایش صفحه کاربران (logoff)

+ U: نمایش ابزار کمکی ویندوز

منبع: مجله ی دوست نوجوان / شماره 204

 

نوشته شده در تاریخ ۱۳٩٠/٥/۱۸ توسط محسن شفیع زاده
طبقه بندی:  

بلوتوث از نام پادشاه دانمارکی (Harold Bluetooth Blatant) در قرن 10 برگرفته شده او کسی بود که دیپلماسی را از جنگ به سمت گفتگو سوق داد مخترعان تکنولوژی بلوتوث فکر میکردند این نام مناسب برای تکنولوژی آنهاست که به وسایل مختلف اجازه میدهد نوعی گفتگو با هم داشته باشند. Bluetooth یک سیتم رادیویی برای مصارفی با توان پایین در یک برد کوتاه (10 سانتی متر 10 متر و 100 متر )که توسط یک میکروچیپ ارزان طراحی شده می‌باشد.کاربران حرفه ای زیادی هستند که حتی به بلوتوث فکر هم نمیکنند با اینکه امروزه بلوتوث بر روی اکثر لپ تاپ ها فعال است. البته تعداد این کاربران چندان کم هم نیست ! در آغاز بلوتوث با سر وصدای زیادی به بازار عرضه شد. شعارهایی که اکثر آنها مبنی بر این بود که ما از شر کابلهای پیچیده و درهم وبرهم خلاص میشویم. ولی ظاهرا هنوز بلوتوث مورد توجه اکثریت قرار نگرفته است.

از سیستمهای مبتنی بر بلوتوث تا حالا محصولاتی نظیر iPaq ها مورد توجه قرار گرفته اند. چرا که کاربران میتوانند براحتی این سیستمها را حمل کنند و با کیبورد ها – پرینترها و هد ستهای قابل حمل از زندگی لذت ببرند. در حقیقت برای ابزارهای قابل حمل که پورتهای زیادی روی خود ندارند بلوتوث مورد توجه شدید قرار گرفته است. موبایلهای مبتنی بر بلوتوث به شما اجازه میدهند که به یک PDA یا کامپیوتر قابل حمل متصل شوید و بدرون اینترنت شیرجه بزنید !

به زبان ساده‌تربلوتوث ، دندان آبی چیست ؟

بلوتوث یک ابزار صنعتی برای اتصال از نوع بی سیم به شبکه های محلی و جهانی است. در واقع بلوتوث وسیله ای است که راهی برای ارتباط بین ابزارهای مختلف دیجیتالی پیدا می کند. به عنوان مثال کامپیوترها، موبایل، لپ تاپ، پرینترها و دوربین های دیجیتالی می توانند با این وسیله و با امواج رادیویی کوتاه با یکدیگر ارتباط پیدا کنند.

نام بلوتوث از نام پادشاهی وایکینگ گرفته شده است که در قرن دهم می زیسته.( هارولد بلوتوث علاقه فراوانی به بحث احزاب و تفکرات آنها داشت. او به دلیل علاقه اش به تمشک آبی، دندان هایش همیشه آبی بوده!) بلوتوث که در ابتدا برای تلفن همراه طراحی شده بود یک آی سی نسبتاً ارزان است که روی نوک تلفن های همراه وصل می شود و می تواند امواج را از ۱۰ سانتی متری تا ۱۰۰ متری تشخیص داده و دریافت کند. البته بلوتوث ها سه کلاس مختلف دارند که همگی توانایی تشخیص ۱۰ تا ۱۰۰ متر را ندارند.

از طریق بلوتوث می توان فایل های مختلف نظیر MP3 و JPG را منتقل نمود همچنین می توان با آن GPS را دریافت کرد و به همین دلیل تعدادی از کارخانه های ماشین سازی پیشرفته دنیا از آن استفاده کرده اند.

اکنون تمام شرکت های سازنده تلفن همراه از این ابزار استفاده می کنند. بلوتوث از استاندارد شبکه IEEE802 استفاده می نماید.

   

   

تاریخچه بلوتوث

   

ابتدا بلوتوث در نسخه های ۱ و ۱۸ به بازار ارائه شد که مشکلات بسیاری داشت. مثلاً در هنگام تکان خوردن دست، ارتباط قطع شده و ابزارها نمی توانستند همدیگر را پیدا کنند. پس از آن، نسخه ۲/۱ ارائه گردید که با اضافه کردن AIH به آن فرکانس های مختلف از هم جدا شده و از تداخل آنها در سرعت های بالا و به هنگام حرکت جلوگیری می شد.

نسخه ۲ بلوتوث در حالی که تمام نسخه ۱۰X را ساپورت می کرد دارای مزیت EDR بود که با سرعت ۱/۲ مگابیت در ثانیه توانایی انتقال اطلاعات را دارا بود و در ضمن منبع تغذیه ضعیف تری را در طول یک سیکل کار لازم داشته و محدوده خطایی آن بسیار کم است.

نسخه بعدی بلوتوث که به نام Lisbon نیز شناخته می شود قابلیت های جدیدی دارد که از جمله آنها افزایش سرعت و امنیت انتقال اطلاعات است که باعث افزایش ارزش این ابزار برای کاربران می گردد.

در مدل لیسبون یک کلید رمز وجوددارد که به منظور افزایش امنیت حرکت کرده و بین لینک های مختلف سوئیچ می کند. این کلید رمز شامل نام سخت افزار و کدهای آن می باشد و قبل از انتقال احتیاج به بازگشایی دارد.

انتظار می رود در آینده نزدیک بلوتوث در ماوس و صفحه کلید هم استفاده شود و باعث کاهش مصرف الکتریسیته بین ۳ تا۱۰ مرتبه در آنها شود.

نسخه بعد از لیسبون به نام Seattle می باشد که انتظار می رود دارای سرعت و امنیت فوق العاده ای باشد.

با توجه به روند استفاده از بلوتوث در ابزارهای دیجیتال، انتظار استفاده از آن در مکانیزه کردن وسایل خانگی و کنترل از راه دور آنها روز به روز افزایش می یابد.

منبع = http://www.iranget.com

منبع = http://hamgaam.ir/node/6651

با تشکر از: ساناز صمصام

نوشته شده در تاریخ ۱۳٩٠/٥/۱٤ توسط محسن شفیع زاده
طبقه بندی:  

« وقتی یک لیوان نوشابه می خورید ، چه اتفاقی در بدنتان می افتد ؟ »

10 دقیقه بعد :

10 قاشق چای خوری شکر وارد بدنتان می شود . می دانید چرا با وجود این حجم شکر استفراغ نمی کنید ؟ چون اسید فسفریک ، طعم آن را کمی می گیرد و شیرینی اش را خنثی می کند .

20 دقیقه بعد :

قند خونتان بالا می رود و منجر به ترشح ناگهانی و یکجای «انسولین» می شود و کبدتان شروع می کند به تبدیل قند به چربی تا قند خون بیشتر از این بالا نرود .

40 دقیقه بعد :

مردمک های چشمتان گشاد می شود ، فشار خونتان بالا می رود و در پاسخ به این حالت ، کبدتان قند را به داخل جریان خون رها می کند . گیرنده های «آدنوزین» مغز حالا بلوک می شوند تا از احساس خواب آلودگی جلوگیری کنند .

45 دقیقه بعد :

ترشح «دوپامین» افزایش می یابد و مراکز خاصی در مغز ، که حالت سرخوشی ایجاد می کنند ، تحریک می شوند . این همان مکانیسمی است که در مصرف «هروئین» منجر به ایجاد سرخوشی  مستی می شود .

بعد از 60 دقیقه (یک ساعت) :

اسید فسفریک موجود در نوشابه ، داخل روده ی کوچک ، به کلسیم ، منیزیم و روی می چسبد ، متابولیسم بدن افزایش پیدا می کند . میزان بالای قند خون و شیرین کننده های مصنوعی دفع هر چه بیشتر کلسیم را از طریق ادرار باعث می شود .

لحظاتی بعد :

کافئین در نقش داروی مدر (ادرار آور) وارد عمل می شود . حالا دیگر کلسیم و منیزیم و رویی که قرار بود جذب بدن شود ، بیش از پیش از طریق ادرار دفع می شود و به همراه آن مقدار زیادی آب ، سدیم و دیگر الکترولیت ها نیز از دست می رود .

مدتی بعد تر :

کم کم آن اتفاقاتی که در بدن ایجاد شده بود فرو کش میکند و نوبت به افت قند بدنتان می رسد . در این مرحله یا خیلی حساس و تحریک پذیر می شوید و یا خیلی کرخت و بی حال . حالا دیگر تمام آن آبی را که از طریق نوشابه وارد بدنتان کرده بودید ، دفع کرده اید ؛ آبی که می شد به جای اسید و کافئین و شکر ، حاوی مواد مفیدی برای بدنتان باشد .

تا چند ساعت بعد اثر کافئین هم از بین می رود و شما هوس یک نوشابه دیگر می کنید .

 منبع: http://hamgaam.ir/node/7170

با تشکر از: سجاد نظری

 

نوشته شده در تاریخ ۱۳٩٠/٥/۱٤ توسط محسن شفیع زاده
طبقه بندی:  

1. هند کشف کرد که هیچ کس نمیتواند پوشه ای به نام CON را درهیچ قسمتی از کامپیوتر ایجاد کند. این چیزی خیلی عجیب... و باور نکردنی است.

 در مایکروسافت ، کل تیم نمی توانند پاسخ چنین اتفاقی را بدهند!!

همین حالا امتحان کنید،فولدری به نام CON را نمیتوانید ذخیره کنید.

 .2یک فایل تکست خالی باز کنید(کلیک راست،new text document) سپس متن Bush hid the facts را تایپ کرده و آنرا ذخیره کنید. پنجره را بسته و دوباره باز کنید.شکلی عجیب خواهید دید!!:surprised :

 .3موضوعی جالب و باور نکردنی که توسط برزیلیها کشف شد.

مایکروسافت ورد را باز کرده و عبارت زیر را تایپ کرده و دکمه اینتر را بزنید و سپس مشاهده کنید

 

(البته آخریش معما نبود!!!)

منبع: http://hamgaam.ir/node/5392

با تشکر از: نرگس شهرکی قدیمی

نوشته شده در تاریخ ۱۳٩٠/٥/۱٤ توسط محسن شفیع زاده
طبقه بندی:  

حضرت علی (ع) میفرمود: «وقتی رسول خدا (ص)، آن چه را میدید که دوست میداشت، میگفت ستایش برای خدایی است که با نعمت او، خوبی ها تمام و کامل میشود.»

رسول خدا (ص)، هنگام سفر سه بار «الله اکبر» میگفت و سپس این آیه از قرآن را تلاوت می فرمود:

سبحان الذی سَخَّرَ لنا هذا و ما کنّا لهُ مُقرِنینُ، و اِنّا اِلی رَبّنا لَمُنقَلِبون

و سپس می فرمود:

«خدایا، در این سفر از تو نیکی کردن و پرهیزکاری و کاری که موجب خشنودی توست، میخواهیم.

خدایا، این سفر را بر ما آسان گردان و دوری آن را بر ما نزدیک ساز!

خدایا، تو در سفر یار ما، و در خانواده جانشین ما هستی.

خدایا، از رنج و گرفتاری سفر، و از غم و غصهی بازگشت، و دیدن بدی دربارهی اهل و مال به تو پناه میبرم.»

برگرفته از کتاب: سنن النبی/ علامه سید محمد حسین طباطبایی/ نشر پیام آزادی

مجله رشد نوجوان شماره 201 / ص 20

نوشته شده در تاریخ ۱۳٩٠/٥/۱٤ توسط محسن شفیع زاده
طبقه بندی:  

For many people, shopping online has become as ubiquitous as shopping at the mall -- minus the part where you have to search for parking, climb escalators and dodge mallrats.
ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ ۱۳٩٠/٥/۱٤ توسط محسن شفیع زاده
طبقه بندی:  

امام خمینی (ره)روز اولی که ایشان به مسجد اعظم آمدند، به جای درس شروع به نصیحت کردن طلبه ها کردند. نصایح ایشان طوری بود که انسان را مقداری از وابستگی و علاقه دنیا رهایی می داد و متوجه عرفان و آخرت و خدا میکرد.

روزی در ضمن نصایحشان فرمودند:

نگاه کنید آنجا را، این عکس بالا، عکس آقای بروجردی است در حالی که مطالعه میکنند. عکس پایین، جنازه اس روی دست مردم است. یک خرده پایین تر، آقای بروجردی زیرخاک است.

آن چیزی که به درد آقای بروجردی میخورد، سلات نفس است که آقای بروجردی داشت. والّا این ریاست ها، این سرو صدا ها، این مسائل، اینها وقتی که انسان زیر خاک رفت، دیگر به درد انسان نمیخورد.

حجت الاسلام طاهری خرم آبادی: پا به پای آفتاب، ج 3 ص 319

منبع: مجله دوست نوجوان سال چهارم شماره 47

نوشته شده در تاریخ ۱۳٩٠/٥/۱٤ توسط محسن شفیع زاده
طبقه بندی:  

از حضرت رسول خدا علیه السلام روایت شده که چون بندهی خدا رو به قبله کند و از برای نماز با اخلاص نیت کند و بگوید «الله اکبر» از گناه بیرون آید چنانکه از مادر متولد شده باشد.

و چون «اعوذ بالله من الشیطان الرجیم» بگوید، به هر تار مویی که بر تن او باشد خدای تعالی ثواب یک سال عبادت در دیوان اعمال او بنویسد.

و چون «فاتحه» و «سوره» بخواند چنان بود که یک حج و عمره بجای آورده است.

و چون رکوع و تسبیح بگوید، چنان باشد که به وزن خود طلای سرخ صدقه داده باشد و چنان باشد که تمام کتاب های خدا را خوانده باشد.

و چون بگوید «سمع الله لمن حمده» خدای تعالی با نظر رحمت به او نگاه کند.

و چون سجده کند و تسبیح گوید خدای تعالی ثواب پیغمبران را روزی او کند.

و چون سلام دهد و فارغ شود خدای تعالی در های بهشت را به روی او بگشاید و از هر در بهشت که خواهد بی حساب وارد شود.

نوشته شده در تاریخ ۱۳٩٠/٥/۱٤ توسط محسن شفیع زاده
طبقه بندی:  

 

سلام در این بحث می خواهیم یک مدلسازی معنوی انجام دهیم. می پرسید یعنی چی؟ پس ادامه مطلب را بخوانید.
ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ ۱۳٩٠/٥/۱۳ توسط محسن شفیع زاده
طبقه بندی:  

بشقاب پرنده

این پدیده ها به نامهای گوناگون نامیده شده اند : بشقاب پرنده، آتشگوی الکتریکی، آذرخش یا صاعقه گلوله ای، شخانه زمینی، و نور زلزله. معمولاً هنگامی به این پدیده ها بشقاب پرنده اطلاق می شود که هیچ یک از دیگر نامها را به هر دلیلی نتوان بر آن پدیده اطلاق کرد. این پدیده ها را می توان، بسته به محل و منشأ آنها، به سه دسته تقسیم کرد :

الف) پدیده های با منشأ خارج از جو و درون منظومه شمسی

1. سیاره زهره - وضعیت سیاره نورانی زهره و نزدیکی موقعیتش به افق به گونه ای است که اگر با شرایط جوی خاصی، مانند ابرآلودگی، همراه شود شبیه به یک شیئی نورانی خمیده کشیده می شود. یک یا دو مورد رؤیتهای اخیر مشخصاً سیاره زهره بوده است.

2. قطعات ماهواره ها - که به هنگام ورود به جو در ارتفاعهای گوناگون می سوزند و گاهی هم به سطح زمین می رسند. درخشش این قطعات هم گاهی اَنونا خوانده می شود.

3. شخانه ها یا آسمان سنگها - نادر دیده می شوند. اما چون سوزان به سطح زمین می رسند ناظر عامی ممکن است آن را اَنونا بداند.

4. بادها و فعالیتهای خورشیدی - روی بارالکتریکی و رسانش الکتریکی جو تأثیر می گذارند. این تأثیرگذاری اگر با شرایط مناسب جوی همراه باشد می تواند پدیده های نورانی ایجاد کند. این نوع پدیده ها کمتر مطالعه شده است.

ب) پدیده های با منشأ درون جو

جو و پدیده های مرتبط با آن چون از معادلات غیر خطی تبعیت می کند بسیار پیچیده است و پدیده های نامنتظر در آن پیدا می شود. یک نوع پدیده غیر خطی غیر عادی حرکت یک قله موج تکین روی سطح آب دریاها است که مانند یک گلوله حرکت می کند و در تاریخ اولین مشاهده این پدیده بیش از یک قرن می گذرد. امروزه مفهوم عام این پدیده در فیزیک سولیتون نامیده می شود. چند نوع پدیده از این دسته تا کنون ذکر شده است :

5. شخانه زمینی - شخانه ها یا آسمان سنگها منشأ برون-زمینی دارند، اما مشاهده شده است که اشیاء نورانی با سرعت زیاد همراه با نور و گرما به ساختمانهایی برخورد کرده است آن را خراب کرده است، مانند برخورد یک اَنونا در زمستان سال گذشته در بابل. این یک پدیده الکترومغناطیسی در جو است، که از نوع فرایندهای خود-سازمان یافته (self-organization)  در جو است. در اثر این فرایند شکلی گلوله مانند به قطر سانتی متر تا متر تشکیل می شود، که بسته به شرایط موجود در جو حرکت می کند و نور به رنگهای مختلف تابش می کند.

6. آذرخش گلوله ای - که شاید بتوان آنرا صاعقه گلوله ای نیز نامید در اثر تخلیه الکتریکی ابرها می تواند به وجود بیاید، گر چه مطالعه قطعی آنها در انتظار انجام است.

ج) پدیده های با منشأ درون پوسته زمین

7. نور زلزله - فیزیکدانان و زمین شناسان در دو سال اخیر منشأ پدیده ای را که معمولاً نور زلزله نامیده می شد کشف کرده اند. به هنگام فعال شدن پوسته زمین، که معمولاً زلزله نتیجه مشهود آن برای ساکنان روی زمین است، ناهنجاریهایی در میدان مغناطیسی اطراف گسلها به وجود می آید. همزمان با این ناهنجاریهای مغناطیسی یونها در محیط اطراف به وجود می آیند. به دام افتادن این یونها در میدان مغناطیسی محل گسل حرکت منظمی از سمت میدان مغناطیسی قوی به ضعیف همراه با تابش در طول موجهای مختلف ایجاد می کند. این حرکت بسیاری از مواقع نوسانی است، مانند صفحه ای نورانی که حرکتی نوسانی انجام می دهد. مشابه این پدیده در آزمایشگاه آینه پلاسما نامیده می شود. حرکت این یونها ممکن است در راستای گسل یا محور عمود بر آن باشد. مردم این پدیده را اَنونا تلقی می کنند.

رضا منصوری
رئیس انجمن فیزیک ایران
نوشته شده در تاریخ ۱۳٩٠/٥/۱۳ توسط محسن شفیع زاده
طبقه بندی:  

سلام دوستان بعضی شما که مستند بسوی ظهور را دیده اید شاید دچار شک وسردرگمی در مورد شخصیت های معرفی شده درآن مستند شده باشید ویا خواهان اطلاعات در مورد اتفاقات آن زمان شده باشید. به همین دلیل می خوام  مطالبی در مورد سیمای دوران ظهور را برای شما بنویسم  واگر دوست داشته باشید در مورد دیگر افرادهمچون سید خراسانی، یمانی، سفیانی و... برای شما مطابی را بنویسم.

سیمای دوران ظهور

سیمایی را که روایات از اوضاع جهان در زمان ظهور ترسیم می کنند به ویژه از منطقه ظهور آن حضرت مانند: یمن، حجاز، ایران، عراق، شام، فلسطین، مصرومغرب... سیمایی است کامل که بسیاری از حوادث بزرگ وکوچک ونام های اشخاص واماکن را دربر میگیرد. روایات حاکی از این است که انقلاب و حرکت ظهور حضرت،بعد از فراهم شدن مقدمات وآمادگی منطقه ای وجهانی ، از مکه آغازمی شود وطبق روایات، در سطح جهانی نبردی سخت میان رومیان-غربی ها- وترکان ویا هوداران آن ها- که ظاهراً روس ها باشند- به وجود می آید، تا جایی که به جنگ جهانی منجر می گردد.اما در سطح منطقه دو حکومت هوادار حضرت مهدی{عج} در ایران ویمن تشکیل خواهد شد... که یاران ایرانی آن حضرت، مدتی قبل از ظهور، حکومت خویش را تاسیس نموده ودرگیر جنگی طولانی می شوند که سرانجام در آن پیروز می گردند.                                                                                     اندک زمانی پیش از ظهور آن بزرگوار، در میان ایرانیان دو شخصیت، با عنوان سیدخراسانی، رهبرسیاسی وشعیب بن صالح ، رهبر نظامی ظاهر شده وایرانیان تحت رهبری این دو تن ، نقش مهمی را در حرکت ظهور آن حضرت ایفاء خواهند نمود.                                                                         اما یاران یمنی وی، قیام وانقلاب آنان چند ماه پیش از ظهور حضرت بوده وظاهراٌ ایشان در سامان بخشیدن به خلاء سیاسی که درحجازبه وجود می آید همکاری می نماید.علت به وجود آمدناین خلاء سیاسی حجاز این است که شاه نابخردی از خاندان فلان- که آخرین پادشاه حجاز می باشد- کشته شده وبر سر جانشینی او اختلاف به وجود می آید، به گونه ای که این اختلاف تا ظهور مهدی ادامه خواهد یافت.در این هنگام نشانه های ظهور حضرت آشکار شده وشاید بزرگترین نشانه آن، ندای آسمانی است که به نام او در بیست وسوم ماه رمضان شنیده می شود. طبق روایات پس از این ندای آسمانی ، حضرت به طور سری با برخی از یاران وهواداران خود ارتباط برقرار می نماید. درباره حضرت ، در سراسر جهان سخن بسیار به میان آمده ونام وی زبانزد همگان گشته ، ومحبتش در دلها جای می گیرد.                                                                                                         دشمنان وی از ظهور آن حضرت سخت بیمناک شده واز این رو برای دست یافتن به او تلاش می کنند... در میان مردم شایع می شود که حضرت در مدینه منوره اقامت گزیده، وحکومت حجاز یا نیروهای خارجی، جهت کنترل اوضاع داخلی حجاز، وپایان دادن به کشمکش قبائل با حکومت وقت، لشکریان سفیانی را از سوریه به یاری می طلبند.این سپاه وارد مدینه شده و به هر مرد هاشمی که دست یابند او را دستگیر می کنند. بسیاری از آنان وشیعیان آن ها را کشته وبقیه را به زندان می افکنند. سپس آن حضرت در شهر مکه با بعضی از یاران خود تماس می گیرد... تا این که قیام وحرکت مقدس خویش رادر شب دهم محرم بعد از از نماز عشاء از حرم شریف مکی آغاز می کند. آن گاه نخستین سخنرانی خود را برای مردم مکه ایراد می فرماید که دشمنان وی سعی در ترورآن حضرت دارند،اما یاران آن حضرت با در میان گرفتن آن بزرگوار، دشمنان را متفرق ساخته ، ونخست بر مسجد الحرام وسپس بر مکه تسلط می یابند.در صبح روز دهم محرم، حضرت مهدی پیام خود را به زبان های مختلف به تمام جهان ابلاغ  می کند وملل دنیا را به یاری خویش دعوت کرده،اعلام می دارد که در مکه خواهد ماند ، تا معجزه ای که جد گرامی اش حضرت مصطفی{ص} وعده فرموده، وآن فرو ریختن لشکریان سفیانی به زمین است- که برای در هم شکستن حرکت آن حضرت راهی مکه می شوند- به وقوع می پیوندد.پس از اندک زمانی معجزه وعده داده شده در مورد سپاه سفیانی- که در مسیر مکه به حرک در آمده- اتفاق می افتد. آن حضرت پس از این معجزه ، با سپاه خود که بیش از ده هزار نفر است از مکه رهسپار مدینه می شود وپس از نبرد با نیروهای دشمن، مدینه را آزاد ساخته وبا آزاد سازی دو حرم مکه ومدینه، فتح حجازو تسلط بر منطقه خاتمه می یابد.                                                                             در برخی از روایات آمده است که آن حضرت، پس از پیروزی برحجاز راهی جنوب ایران می شود ودر آن جا با سپاه ایران وتوده های مردم آن سامان به رهبری خراسانی وشعیب بن صالح بر می خورند. آنان با وی بیعت کرده وبا قوای دشمن در بصره به پیکار می پردازند که سرانجام به پیروزی آشکاری دست می یابند.سپس امام وارد عراق گردیده واوضاع داخلی آن جا را پاکسازی وبا درگیری با بقایای نیروهای سفیانی آن ها را شکست داده و به قتل می رساند. آن گاه عراق را مرکز حکومت وکوفه را پایتخت خود قرار می دهد وبدین سان یمن، حجاز، ایران، وعراق یکپارچه تحت فرمانروایی آن حضرت در می آید.                                                                                                                 از روایات بر می آید:نخستین جنگی که حضرت پس از فتح عراق به آن اقدام می کند جنگ با ترکان است که آن ها را شکست می دهد. امام پس از تجهیز، سپاه بزرگش را راهی قدس می گرداند، در این هنگام با سپاه سفیانی درگیر نبرد سختی می شوند، نبردی که محورهای ساحلی عکا در فلسطین گرفته تا انطاکیه در ترکیه ودر داخل ازطبریه- شهرودریاچه ای است در فلسطین- تا دمشق وقدس را فرا می گیرد... . در این هنگام خشم الهی بر نیروهای سفیانی ویهودی ورومی فرود می آید و به دست مسلمانان کشته می شود ومسلمانان پیروزمندانه وارد قدس می گردند. غربیان مسیحی وقتی مواجه با شکست یهودیان به دست با کفایت حضرت می شوند، خشمگین شده وعلیه حضرت اعلان جنگ می کنند؛ولی ناگاه حضرت مسیح از آسمان قدس فرود آمده وبا سخنان خویش جهانیان وبه ویژه مسیحیان را مورد خطاب قرار می دهد. فرود آمدن حضرت مسیح برای جهان نشانه ای است که موجب شادی مسلمانان وملت های مسیحی خواهد گردید.

بسیاری از غربی ها به اسلام گرویده وحضرت مهدی{عج} را مورد حمایت وتاٌییدخویش قرار می دهند. اما رومیان به جهت این که حضرت مسیح موج همبستگی مردمی در میان ملت ها ایجاد کرده، وحشت زده شده ودر یک هجوم ناگهانی با نزدیک به یک میلیون سرباز به سرزمین شام وفلسطین یورش می آورند.

در این شورش، نیروهای اسلام رویاروی آن ها قرار گرفته وحضرت مسیح موضع خود را با حضرت مهدی هماهمنگ اعلام کرده وپشت سر وی در قدس نماز می گذارد. نبرد با رومیان روی می دهد وشکستی سخت متوجه رومیان می گردد. پس از این، دروازه های پیروزی جهت فتح کردن اروپا وغرب مسیحیت، به روی آن حضرت گشوده می شود.

پس از فتح غرب توسط حضرت ودر آمدن آن تحت فرمانروایی آن حضرت واسلام آوردن بیشتر مردم آن سامان، حضرت مسیح {ع}رحلت نموده وحضرت مهدی ومسلمانان بر پیکر او نماز گذارده واو را در جوارمزار شریف مادرش- در قدس- به خاک می سپارند.پس از فتح جهان توسط آن حضرت و یکپارچگی تمام دولت های جهان به صورت یک حکومت اسلامی، حضرت برای تعالی بخشیدن و شکوفایی زندگی مادی و رفاه همگان قیام نموده و جهت گسترش فرهنگ ودانش مردم می کوشد.

در زمان حضرت ، پای ساکنان زمین به سوی ساکنان کرات دیگر گشوده می شود. بعد از آن شماری از پیامبران وامامان به زمین باز خواهند گشت وتا هرزمان که اراده حق تعالی باشد، فرمانروایی خواهند نمود واین امر از نشانه های رستاخیز ومقدمات آن است.

به نظر میرسد جنبش دجال ملعون وفتنه وآشوب او یک حرکت انحرافی وبهره گیری از پیشرفت علوم باشد که در زمان حضرت، جامعه بشری به آن دست می یابد. دجال از روش های پیشرفته، برای فریب جوانان پسرو دختر- که بیشتر پیروان او را تشکیل می دهند- استفاده می کند. از این  رو موجی از فتنه وآشوب به وجود می آورد که مردم فریب کاری او را باور می کنند، اما حضرت مهدی{عج} نیرنگ های وی را آشکار ساخته وبه زندگی او وهوادارانش خاتمه می دهد.

 

این دورنمایی کلی از حرکت وانقلاب جهانی مهدی{عج} بود. به امید ظهور حضرت    

نوشته شده در تاریخ ۱۳٩٠/٥/۱۳ توسط محسن شفیع زاده
طبقه بندی:  
مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Blog Skin