خورشید آنلاین
من باقیمانده ی خدا در زمین او و انتقام گیرنده ی از دشمنان او هستم ...


Apple
میوه مورد علاقه استیو جابز مؤسس و بنیانگذار شرکت اپل، سیب بود و بنابراین اسم شرکتش را نیز اپل (به معنی سیب ) گذاشت.
Adobe
اسم رودخانه ای که از پشت منزل مؤسس آن، جان وارناک، عبور می کند.

Google
گوگل در ریاضی نام عدد بزرگی است که تشکیل شده است از عدد یک با صد تا صفر جلوی آن. مؤسسین سایت و موتور جستجوی گوگل به شوخی ادعا می کنند که این موتور جستجو می تواند این تعداد اطلاعات (یعنی یک گوگل اطلاعات ) را مورد پردازش قرار دهد
Cisco
مخفف شده کلمه سان فرانسیسکو است که یکی از بزرگترین شهرهای امریکا است.

HP
این شرکت معظم توسط دو نفر بنام های بیل هیولت و دیو پاکارد تأسیس شد. این دو نفر برای اینکه شرکت هیولد پاکارد یا پاکارد هیولت نامیده شود مجبور به استفاده از روش قدیمی شیر یا خط شدند و نتیجه هیولد پاکارد از آب در آمد
Hotmail
این سایت یکی از سرویس دهندگان پست الکترونیکی به وسیله صفحات وب است. هنگامی که مدیر پروژه برنامه می خواست نامی برای این سایت انتخاب کند علاقه مند بود تا نام انتخاب شده اولاً مانند سایر سرویس دهندگان پست الکترونیک به کلمه mail ختم شده و دوماً برروی وبی بودن آن نیز تأکید شود Html بنابراین این نام را انتخاب کرد.

Microsoft
MICROcomputer SOFTwaree
نام شرکت ابتدا به صورت بالا نوشته می شد ولی به مرور زمان به صورت فعلی در آمد.که مخفف است. دلیل نامگذاری شرکت به این اسم نیز آن است که بیل گیتس مؤسس شرکت آن را با هدف نوشتن و توسعه نرم افزارهای میکروکامپیوتر ها تأسیس کرد
Intel
INTergrated Electronicss
از آنجایی که این شرکت از بدو تأسیس با تأکید روی ساخت مدارات مجتمع ایجاد شد نام آن را یا به طور مختصر INTEL نهادند.

Oracle
مؤسس شرکت اوراکل یعنی لری الیسون و باب اوتس قبل از تأسیس شرکت روی پروژه ای برای CIAA کار می کردند . این پروژه که اوراکل نام داشت بنا بود تا با داشتن مقادیر زیادی اطلاعات بتواند جواب تمام سؤال های پرسیده شده توسط اپراتور را با مراجعه به مخزن اطلاعات بدهد. اوراکل در اساطیر یونانی الهه الهام است. این دو نفر پس از پایان این پروژه شرکتی تأسیس کرده و آن را به همین اسم نامگذاری کردند.
Motorola
شرکت موتورولا با هدف درست کردن بی سیم و رادیوی اتومبیل کار خود را آغاز کرد. از آنجاییکه مشهورترین سازنده بی سیم و رادیو های اتومبیل در آن زمان شرکت victoria بود مؤسس این شرکت یعنی آقای پال کالوین نیز اسم شرکتش را موتورولا گذاشت تا علاوه بر داشتن مشابهت اسمی کلمه موتور نیز به نوعی در اسم شرکتش وجود داشته باشد.

Sony
از کلمه لاتین
Sonus
به معنای صدا مشتق شده است.
Red Hat
مؤسس شرکت آقای مارک اوینگ در دوران جوانی از پدربزرگش کلاهی با نوارهای قرمز و سفید دریافت کرده بود ولی در دوران دانشگاه آن را گم کرد . زمانی که اولین نسخة این سیستم عامل آماده شد مارک اوینگ آن را همراه با راهنمای کاربری نرم افزار در اختیار دوستان و هم دانشگاهیش قرار دارد. اولین جمله این راهنمای کاربری، درخواست برای تحویل کلاه قرمز گم شده? بود

Xerox
کلمه Xer در زبان یونانی به معنای خشک است و این برای تکنولوژی کپی کردن خشک در زمانی که اکترا کپی کردن به روشهای فتوشیمیایی انجام می گرفت فوق العاده حائز اهمیت بود
SUN
Standford Univercity Network
این شرکت معظم توسط چهار تن از فارغ التحصیلان دانشگاه استانفورد تأسیس شد. ومخفف عبارت بالا می باشد.

Yahoo
این کلمه برای اولین بار در کتاب سفرهای گالیور مورد استفاده قرار گرفته و به معنی شخصی است که دارای ظاهر و رفتاری زننده است . مؤسسین سایت جری یانگ و دیوید فیلو نام سایتشان را Yahoo گذاشتند چون فکر می کردند خودشان هم این طوری هستند

نوشته شده در تاریخ ۱۳٩٠/٧/٢٤ توسط محسن شفیع زاده
طبقه بندی:  

پایگاه صالحات - سخنان آیت الله احدی :

 

مطلبی را به شما عرض میکنم شاید نشنیده باشید .جناب آقای صدیقی شب فاطمیه روی منبر در بیت ایشان ( بیت رهبری ) که آقای رییس جمهور نشسته بود،آقای هاشمی بود ، سران مملکتی بودند ، قوه قضاییه ، همه بودند.آقای صدیقی روی منبر این مطلب را گفت و آن را نتوانست تمام کند .همین که خواست تمام کند فریاد گریه جمعیت و حضار بلند شد .

دیدند این جمعیت بسوی آقا دارند حمله میکنند که به عنوان تبرک به ایشان دست بزنند .آقا را بردند و دیگر نتوانستند جمعیت را اداره کنند .

وآن مطلب این بود :

 

من همه ساله مکه که میرفتم قبل از رفتن به مکه به محضر آیت الله بهاءالدینی میرسیدم و توصیه میخواستم از ایشان.ایشان به من توصیه هایی میکرد و من این توصیه ها را در سفر مکه عمل میکردم . بعدهم که داشتم میامدم ، یک عمامه ای یا چیزی را برای ایشان هدیه میخریدم .

این دفعه که رفتم محضر ایشان این مطلب را فرمودند :

شما وقتی که میروید مسجدالنبی از قسمت جنوب شرقی مسجد ، از آن قسمت هفت قدم میاید به جلو و قسمت بعدی را هم گفت که من نمیتوانم دقیق به شما بگویم . به خاطر اینکه ایشان این را به ودیعت پیش من گذاشت . آن وقت از دو طرف به من دستور داد

وقتی که قدم زدی آمدی جلو رسیدی به آنجا ،آنجا بنشین و این ذکر سبعه را بگو. این ذکر را که گفتی انشاءالله به حوائجت خواهی رسید .

ذکر سبعه عجیب است ، علامه حسن زاده آملی بعد از نماز صبح تا طلوع آفتاب اذکار سبعه را دارد که اینها را از آسید علی آقا قاضی گرفتند . ذکر سبعه واقعاً یک ذکریست که معجزه میکند در نفس انسان عجیب معجزه میکند .

آقای صدیقی می گوید ، عرض کردم: آقای بهاءالدینی چه وجهی دارد که من باید آنجا بنشینم و این اذکار سبعه را بگویم. چه وجهی دارد هفت قدم از آنجا قدم بزنم .

حالا همه دارند مثل شما گوش میدهند همه دارند دقت میکنند آقای صدیقی چه میخواهد بگوید .

گفت : وجهش این است که دارم به شما میگویم فقط پیش شما بماند .

وقتی که حضرت زهرا سلام الله علیها آمد برای دفاع از علی ابن ابیطالب علیه السلام بدنش خون آلود بود وقتی که آمد ، که داخل مسجد وارد نشد وقتی که برگشت دیگر توان از او رفت دیگر به گونه ای شد که میخواست ادامه راه را بدهد نتوانست ، آنجا نشست و فکر میکنم که آن مکان به خون فاطمه سلام الله علیها رسیده است . آنجا حاجتتان را بخواهید .

فریاد گریه جمعیت بلند شد

بعد آقای بهاء الدینی میگوید : این کار را انجام بده .

ایشان میگوید

من رفتم اینکار را انجام دادم حالا تو نگو آقای بهاء الدینی خودش هم نظر دارد ، نیت دارد ، یا حاجتی دارد .چون خودش مشرف نمی شود .

حالا جالب این است که حضار دارند به آقای صدیقی توجه می کنند ازاعیان شخصیتی مملکت ، و هم آقایانی که شرکت کننده بودند ، ایشان هم با ضرس قاطع دارد مطلب را می گوید.

گفت : من رفتم مدینه همین کار را انجام دادم ، بعد از این رفتم مکه دیدم از بلند گو صدا میزنند : آقای صدیقی دوباره بروند مدینه . من دوباره رفتم مدینه ، چند روزی مدینه ماندم ، وقتی برگشتم به ایران یک عمامه ای خریده بودم رفتم محضر حاج آقا ، رسیدم، تا سلام علیک کردم بدون اینکه حرفی بزنم ،

حاج آقا بهاء الدینی فرمودند:

میدانی ثمره ذکر امسال چه بود ؟

گفتم : نه

گفت : نمیدانی ثمره ذکر امسال چه بود ، نگرفتی؟

گفتم : نه

فرمود : امسال ثمره ذکر شما یکی این بود که شما دو بار آمدید مدینه،

گفتم شما مطلعید من دو بار امسال آمدم مدینه .

گفت : بله آنجائی که نشسته بودید ذکر می گفتید در آنجا با تو بودم.

این نوارش دربیت آقا هست،دم در که می فروشند ، نوار سه سال قبل فاطمیه

بعد برگشت و گفت :

ثمره دوم اینجا بود :

که تا گفت مجلس به هم پاشید اینقدرمردم به خودشان زدند وگریه کردند که آقا تشریف بردند ؛ دیدند که دیگر نمی شود جمعیت را اداره کرد .

فرمودند : ثمره دوم این بود که آن نیتی که من میخواستم ، به آن نیت رسیدم ، و آن این بود

که امسال مقام معظم رهبری به دیدارامام زمان نائل آمد .

 

 

 

تبدیل از فایل صوتی به متن توسط آقای کامرانی.

دانلود فایل صوتی

نوشته شده در تاریخ ۱۳٩٠/٧/٢۱ توسط محسن شفیع زاده
طبقه بندی:  

عضو هیئت علمی دانشگاه الزهرا (س) در گفت‌وگو با فارس نیوز:
"چادر" برخی بازیگران با رفتار اسلامی مطابقت ندارد

خبرگزاری فارس: عضو هیئت علمی دانشگاه الزهرا (س) گفت: در مواردی شاهد هستیم افرادی در فیلم‌ها و سریال‌ها با چادر نمایش داده می‌شوند که هیچ‌گونه رفتار مختص به افراد مذهبی را از سوی این افراد شاهد نیستیم.

خبرگزاری فارس: "چادر" برخی بازیگران با رفتار اسلامی مطابقت ندارد

سوسن مرندی، عضو هیئت علمی دانشگاه الزهرا (س) در گفت‌وگو با خبرنگار زنان باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: این موضوع که در فیلم‌ها و سریال‌ها، افرادی که از نظر اقتصادی در سطح پایینی هستند، به صورت محجبه و با حجاب چادر نشان داده شده و افراد غیر محجبه معمولاً از طبقات بالای جامعه نمایش داده می‌شوند، می‌تواند زمینه ارائه الگوهای نامناسب در خصوص حجاب را در جامعه ایجاد کند.

وی با تأکید بر اینکه نقطه مطلوب برای تمام انسان‌ها، رسیدن به کمال در تمام جهات است، عنوان کرد: نمایش فردی که در فیلم‌ها و سریال‌ها با حجاب نامناسب توانسته به موفقیتی دست یابد، الگوی نامناسبی به جوانان ارائه می‌دهد.

عضو هیئت علمی دانشگاه الزهرا (س) ادامه داد: نمایش فردی که حداقل از لحاظ دنیوی و شرایط زندگی نتوانسته است موفقیت چندانی به دست آورد، همراه با پوشش چادر، به صورت ناخودآگاه موجب می‌شود که این حجاب مقدس در ذهن افراد به عنوان شاخصه‌ای منفی معرفی شود.

وی افزود: در مواردی شاهد هستیم افرادی در فیلم‌ها و سریال‌ها با چادر نمایش داده می‌شوند که تنها حجاب و پوشش ظاهری آنها، اسلامی است و هیچ‌گونه رفتار مختص به افراد مذهبی را از سوی این افراد شاهد نیستیم؛ این نوع نمایش افراد چادری در فیلم‌ها و سریال‌ها نیز با آسیب‌هایی همراه است.

مرندی بیان کرد: احتمالاً نویسندگان و کارگردان‌هایی که چنین برداشتی از افراد محجبه و مذهبی دارند، مذهبی نیستند یا تصور مناسبی از دین و دینداری ندارد، در چنین حالتی شاهد هستیم که در فیلم‌ها و سریال‌ها وقتی قرار است فردی با شخصیت مثبت، نمایش داده شود، از چادر استفاده می‌کند ولی رفتار عفیفانه‌ای در برخورد با نامحرم ندارد.

وی اضافه کرد: یکی از عوامل لطمه به قداست چادر، نمایش بازیگران چادری در فیلم‌ها و سریال‌هاست که این افراد در زندگی واقعی خود با حجاب‌ و رفتارهایی بسیار نامناسب و زننده در جامعه ظاهر می‌شوند.

نوشته شده در تاریخ ۱۳٩٠/٧/٢۱ توسط محسن شفیع زاده
طبقه بندی:  

Message body
داستان کیک زرد!         
"فریتز" یک مهندس متبحر بود که در بخش ساخت و تولید قطعات مربوط به پروژه‌های هسته‌ای کار می‌کرد. وقتی مسئولیت طراحی فرایند تولید کیک زرد به او سپرده شد، از آنجا که نیاز به منابع دست اول و به‌روز داشت، تصمیم گرفت تا در اینترنت به دنبال منابع فوق بگردد. به همین دلیل در مرکزی که در سازمان هسته‌ای برای ارتباطات اینترنتی در نظر گرفته شده بود، کار خود را آغاز کرد.

در نوار آدرس مرورگر اینترنت، شروع کرد به تایپ کردن: google.com و در کادر جست‌وجو این طور تایپ کرد: yellow cake. لیستی از سایت‌ها برایش آمد و شروع کرد به کلیک کردن نام سایت‌ها تا ببیند محتوای آنها چیست؟ او جست‌وجوی خود را با عباراتی تخصصی‌تر ادامه داد و در نهایت اطلاعات مفیدی در مورد این ماده، فرایند تولید آن و قطعات دستگاه‌هایی که آن را تولید می‌کنند، پیدا کرد. البته او کمی در مورد کار در اینترنت اطلاعات داشت. به همین خاطر در بین جسنجوهایی که می‌کرد، چند جست‌وجوی بی‌مورد را هم انجام داد.    

مثلاً یک بار به دنبال newspaper و بار دیگر به دنبال mobile و کلمات بی‌ربط به کیک زرد جست‌وجو کرد.
برای دریافت اطلاعات از سایت‌هایی که آنها را پیدا کرده بود، لازم بود تا در یکی دوتا از آنها عضو شود و برای یکی دوتا از آنها ایمیل بفرستد. این‌کار‌ها را با ایمیلی که به صورت ناشناس در جی‌میل ساخته بود، انجام داد. در انتها هم ایمیل خودش را چک کرد. البته این ایمیل به نام "مرد آوازخوان" در جی‌میل ساخته شده بود و هیچ ربطی به نام واقعی‌اش نداشت و با آن با دوستانش مکاتبه می‌کرد.  

هزاران کیلومتر آن‌طرف‌تر از مرزهای کشور "ایندولند"، سرورهای گوگل گزارش دادند که تعدادی جست‌وجوی با موضوع فرایند هسته‌ای در یکی از آدرس‌های اینترنتی این کشور انجام شده است. آدرس IP رایانه به‌کارگرفته‌شده مربوط به یکی از سازمان‌های درگیر در امور هسته‌ای بود    .
ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ ۱۳٩٠/٧/۱٢ توسط محسن شفیع زاده
طبقه بندی:  

چگونه مى‏توان بر وسوسه‏هاى شیطانى که دامنگیر برخى از ما جوانان شده فائق آمد و با کنترل هواى نفس و شهوت، موفق به ترک گناه شده و توبه کنیم؟
ج) ممکن است ترک گناهى که عادت شده، در اول کار، مقدارى مشکل به نظر برسد، اما باید عواقب خطرناک دنیوى و اخروى آن را مد نظر داشته باشید و بدانید که با ارتکاب گناه، خودتان را در دنیا و آخرت به هلاکت و بدبختى خواهید انداخت.
و لذا با عزم و اراده‏اى جدى و با توکل به خداوند متعال و استعانت از درگاه رحمت او، چنین گناهانى را ترک کرده و از دیدن و شنیدن صحنه ها و مطالب مفسده‏انگیز و معاشرت با دوستان ناباب هم خوددارى کنید.
مداومت در خواندن قرآن، شرکت در مجالس وعظ و خطابه، توسل به اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام)، تلاش و جدیت در تحصیل و کسب علوم و معارف، ورزش مستمر، اشتغال به کار مفید و هنرهاى سودمندى چون خطاطى، نقاشى، صنعت و..., غافل نبودن از یاد مرگ و روز قیامت مى‏تواند انسان را در این راه یارى کند.
و چنانچه ازدواج نکرده‏اید سعى کنید با ازدواجى ساده، کم خرج و سالم، دین و جسم خود را از آثار مخرب گناهان، حفظ کنید. ان شاء الله توفیقِ توبه واقعى نصیب شما شود.

نوشته شده در تاریخ ۱۳٩٠/٧/٦ توسط محسن شفیع زاده
طبقه بندی:  

دوستی می گفت می خواهم داستان واقعی برایت تعریف کنم و گفت:

مسافرکش بدون مسافر داشته میرفته یهو کنار خیابون یه مسافر مرد با قیافه ی مذهبی میبینه کنار میزنه سوارش میکنه ، مسافر صندلی جلو میشینه

یه دقیقه بعد مسافر از راننده تاکسی میپرسه : آقا منو میشناسی ؟

راننده میگه : نه

در این زمان راننده برای یک مسافر خانم که دست تکان میده نگه میداره

خانومه عقب میشینه

مسافر مرد از راننده دوباره میپرسه منو میشناسی ؟

راننده میگه : نه. شما ؟

مسافر مرد میگه : من عزرائیلم

راننده میگه : برو بابا هالو گیر آوردی ؟

یهو خانومه از عقب به راننده میگه : ببخشید آقا شما دارین با کی حرف میزنین ؟!!!

راننده تا اینو میشنوه شوکه میشه ترمز میزنه و از ترس فرار میکنه .

بعد زنه و مرده با هم ماشینو میدزدن… نمی دونم چرا ، اما با شنیدن این داستان ناخودآگاه یاد این جمله حکیم ارد بزرگ افتادم : در برف ، سپیدی پیداست . آیا تن به آن می دهی ؟ بسیاری با نمای سپید نزدیک می شوند که در ژرفنای خود نیستی بهمراه دارند .

منبع: http://dastan-kotah-tarikhi.blogsky.com

نوشته شده در تاریخ ۱۳٩٠/٧/٤ توسط محسن شفیع زاده
طبقه بندی:  
مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Blog Skin