خورشید آنلاین
من باقیمانده ی خدا در زمین او و انتقام گیرنده ی از دشمنان او هستم ...

Message body
داستان کیک زرد!         
"فریتز" یک مهندس متبحر بود که در بخش ساخت و تولید قطعات مربوط به پروژه‌های هسته‌ای کار می‌کرد. وقتی مسئولیت طراحی فرایند تولید کیک زرد به او سپرده شد، از آنجا که نیاز به منابع دست اول و به‌روز داشت، تصمیم گرفت تا در اینترنت به دنبال منابع فوق بگردد. به همین دلیل در مرکزی که در سازمان هسته‌ای برای ارتباطات اینترنتی در نظر گرفته شده بود، کار خود را آغاز کرد.

در نوار آدرس مرورگر اینترنت، شروع کرد به تایپ کردن: google.com و در کادر جست‌وجو این طور تایپ کرد: yellow cake. لیستی از سایت‌ها برایش آمد و شروع کرد به کلیک کردن نام سایت‌ها تا ببیند محتوای آنها چیست؟ او جست‌وجوی خود را با عباراتی تخصصی‌تر ادامه داد و در نهایت اطلاعات مفیدی در مورد این ماده، فرایند تولید آن و قطعات دستگاه‌هایی که آن را تولید می‌کنند، پیدا کرد. البته او کمی در مورد کار در اینترنت اطلاعات داشت. به همین خاطر در بین جسنجوهایی که می‌کرد، چند جست‌وجوی بی‌مورد را هم انجام داد.    

مثلاً یک بار به دنبال newspaper و بار دیگر به دنبال mobile و کلمات بی‌ربط به کیک زرد جست‌وجو کرد.
برای دریافت اطلاعات از سایت‌هایی که آنها را پیدا کرده بود، لازم بود تا در یکی دوتا از آنها عضو شود و برای یکی دوتا از آنها ایمیل بفرستد. این‌کار‌ها را با ایمیلی که به صورت ناشناس در جی‌میل ساخته بود، انجام داد. در انتها هم ایمیل خودش را چک کرد. البته این ایمیل به نام "مرد آوازخوان" در جی‌میل ساخته شده بود و هیچ ربطی به نام واقعی‌اش نداشت و با آن با دوستانش مکاتبه می‌کرد.  

هزاران کیلومتر آن‌طرف‌تر از مرزهای کشور "ایندولند"، سرورهای گوگل گزارش دادند که تعدادی جست‌وجوی با موضوع فرایند هسته‌ای در یکی از آدرس‌های اینترنتی این کشور انجام شده است. آدرس IP رایانه به‌کارگرفته‌شده مربوط به یکی از سازمان‌های درگیر در امور هسته‌ای بود    .


در طول زمان چهار ساعت کار با رایانه مزبور، 17 مرتبه از عبارات تخصصی در مسائل فناوری هسته‌ای و پنج مرتبه عبارات پراکنده استفاده شده بود. در این مدت، از رایانه مزبور 57 کلیک به سایت‌های مرتبط با مسائل هسته‌ای شده بود. گوگل با توجه به اینکه خودش یک موتور جست‌وجوست، از محتوای سایت‌های مزبور کاملاً مطلع بود. در بازه زمانی که از سوی رایانه مزبور این جست‌وجوها انجام شده بود (از ساعت 14 تا حدود 18) دو ایمیل از طریق دستگاه باز شده بود. یکی از آنها easy_driver با پروفایل ناشناس و دیگری  هم signing_man بود که مشخصات پروفایل درست و حسابی نداشت. البته در یکی از نامه‌هایی که به این ایمیل آمده بود، با عنوان جناب آقای "فریتز مک‌گال" نام برده شده بود که هویت صاحب ایمیل را برملا کرد.

کار از این به بعد چندان سخت نبود. تمام ایمیل‌هایی که با این ایمیل مکاتبه داشتند، بررسی شدند و فهرستی از کسانی که با فریتز رابطه کاری داشتند، تهیه شد.

روز بعد فریتز ایمیل واقعی خود (یعنی  mailto:signing_man@gmail.com) را از طریق رایانه شخصی که در منزل داشت، چک کرد. تبلیغ نرم‌افزار گوگل ارث را به تازگی در اینترنت دیده بود. آن را نصب کرد و نخستین جایی را که سعی کرد با آن مشاهده کند، محله مسکونی بود که در آن زندگی می‌کرد. سپس سری هم به محلی در چند کیلومتری شهر، جایی که قرار بود کارخانه تولید کیک زرد در آنجا باشد، زد. از بالا اصلاً شبیه به یک کارخانه هسته‌ای نبود       !

رایانه مستقر در منزل شخصی او هم شناسایی شد و از این به بعد آن هم تحت نظر قرار گرفت.     

این فرایند برای کسانی که با فریتز رابطه مکاتباتی کاری داشتند، تکرار شد. اطلاعات خوبی نصیب گروهی که از سوی سازمان سیا در شرکت گوگل مستقر بودند، شد. آنها از طریق مرور عبارات جست‌وجو متوجه شدند که وضع پروژه‌های هسته‌ای در چه مرحله‌ای است! همچنین با مدل‌سازی ارتباطات ایمیل‌ها و تحلیل محتوای آنها به اسم و رسم 11 نفر از محققان و دانشمندان مرتبط با مسائل هسته‌ای پی بردند. اغلب افراد مزبور از طریق نرم‌افزار گوگل‌ارث به مکانی در چند کیلومتری شهر سر زده بودند و معلوم بود که قرار است آنجا خبری باشد! این محققان از ابزار گوگل‌ریدر برای مطلع شدن از آخرین اخبار و تغییرات در سایت‌ها و وبلاگ‌های مورد علاقه خود استفاده می‌کردند. برای تکمیل اطلاعات، از اطلاعاتی که از سوی سایت یاهو و هات میل و چند سایت دیگر کسب شده بود، استفاده شد    .

هنگامی که مسائل حیاتی پیش بیاید گوگل، یاهو یا هر شرکت دیگری باید با سازمان سیا همکاری کند؛ با تحلیل این سایت‌ها و همچنین جست‌وجوهایی که این افراد در زمینه‌های دیگر داشتند، تا حدود زیادی مشخصات اخلاقی، فکری و روانی این افراد بر تیم سازمان سیا معلوم شد. قرار شد با چهار نفر از آنها تماس گرفته شود...

جنگ رسانه‌ای بزرگی علیه "ایندولند" آغاز شد. کار به تهدیدهای نظامی و لشکرکشی کشیده شد. مابقی ماجرا هم که مشخص است!     

 


راستی گوگل مژده داد که  استفاده از گوگل پلاس برای همه کاربرانی که در گوگل اکانت دارند آزاد شد !!

 

اما یادشون رفت بزنند

 


 

برای وارد شدن به گوگل پلاس چند تا نکته رو حتما یادمون باشه

 

1-    تا امروز همه تلاش یاهو ، جی میل و شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و توئتر این بوده که نوع و میزان رابطه ما رو با دوستان مون کشف کنند! این دسته بندی رو ما خودمون توی گوگل پلاس برای اونها داوطلبانه انجام میدم ! مشخص می کنیم کی فامیل هست! کی دوست ! کی آشنا ! تازه این ویژگی رو به عنوان مزیت رقابتی گوگل پلاس مطرح کردند و گفتند: از این به بعد هر مطلبی رو با توجه به علایق دوستان تون و دسته بندی ای که خودتون انجام دادید به اشتراک بگذارید!!!

 

محض یادآوری به دوستانی که قصد ورود به این شبکه رو دارند . در ابتدای کار 5 حلقه رو به عنوان پیشنهاد برای دسته بندی دوستانی که فالو می کنید ، به شما ارائه می کنن و دوستان باید حتما در  یک حلقه  دسته بندی بشن .میتونید حلقه هایی رو اضافه کنید هر حلقه ای رو خواستید پاک کنید ، و اسم اونها رو عوض کنید. توی دسته بندی دوستانتون سعی کنید مراقب باشید که همه اطلاعات رو مثل هلو توی گلو بهشون ندید !

 


  2-     مورد دوم و شاید مهم ترین نکته ای که می خوام خدمت دوستان بگم . دسترسی کامل گوگل به حافظه موبایل شما با اجازه رسمی از خودتون هست!!! دسترسی به همه اطلاعات کاربرا ، تا پیش از این هم برای اونها کار سختی نبود ، اما این بار گوگل رسما با اجازه خود افراد به حریم خصوصی افراد وارد میشه !

 

توی قسمت عکس های گوگل پلاس ، یه قسمت به عنوان آلبوم موبایل اضافه شده . اونجا یه مژده به کاربران گوگل پلاس دادند!

 

از امروز نیازی نیست ، برای اشتراک گذاری عکس و فیلم های موبایل تون ، اون رو با کابل به کامپیوتر وصل کنید ، بعد عکس و فیلم را آپلود کنید. با نصب نرم افزار جدید ما روی موبایلتون ، هر عکس و فیلمی که  با گوشی تون می گیرید ، به محض وصل به اینترنت روی آلبوم گوگل پلاس شما آپلود میشه!!! و هر عکسی رو که خواستید می تونید به اشتراک بگذارید!!!

 

 

 راستی یادتون باشه از اینجا به بعد استفاده از سرویس  های جدیدگوگل منوط به دادن شماره همراه تون به گوگل هست !! شماره رو می گیرن! بعد زنگ می زنن و تلفنی بهتون یه شماره فعال سازی میدن! بعد میتونید نرم افزاری رو نصب کنید یا امکان جدیدی رو استفاده کنید!

 

 از امروز  سایت گوگل خواجه حرم هست و محرم!!!

 

یه زمان آلبوم های عکس مون رو توی کشو های اتاق نگه داری می کردیم و به هر کسی نشون نمی دادیم! اما این روزها باید جهانی بشیم دیگه!!! پس همه محرم حساب میشن!!

 

راستی اگر هکر محترمی جی میل شما رو هک کنه ، با یه تیر دو نشون می زنه ، هم اکانت جی میل ما رو در دسترس داره هم حافظه موبایل شما!!!

نوشته شده در تاریخ ۱۳٩٠/٧/۱٢ توسط محسن شفیع زاده
طبقه بندی:  
مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Blog Skin